Company Name

Global Sports Communication

AAM Member Name

Jos Hermens & Ellen Van Langen

Company Address

Snelliusstraat 10
6533 NV Nijmegen
The Netherlands

Office Number

+31 (0) 24 351 50 77

Fax Number

+31 (0) 24 351 50 88

Email

Athletes

NameGenderCountryEventsLinks
Abdi Nageeye male Netherlands Road      
Abeba Arigawi female Ethiopia 800m, 1500m      
Abebe Dinkesa male Ethiopia Road      
Abebe Sihine male Ethiopia Road      
Abebech Afework female Ethiopia Road      
Abel Kirui male Kenya Marathon      
Abera Kuma male Ethiopia 5000m, 10000m      
Abiyote Guta male Ethiopia Marathon      
Abraham Kiplimo male Uganda 5000m      
Abrar Osman male Eritrea 5000m      
Adero Nyakisi female Uganda Road      
Alebachew Debasu female Ethiopia Marathon      
Alemu Bekele male Bahrain 5000m      
Alfred Kering male Kenya Marathon      
Alina Rotaru female Romania Long Jump      
Ana Claudio da Silva female Brazil 200m      
Ancuta Bobocel female Romania 3000mSC      
André Olivier male South Africa 800m      
Andrew Lemoncello male United Kingdom Road      
Andrew Steele male United Kingdom 400m      
Angela Morosanu female Romania 400mH      
Annet Negesa female Uganda 800m, 1500m      
Arnoud Okken male Netherlands 800m, 1500m      
Atsede Baysa female Ethiopia Marathon      
Augustine Ronoh male Kenya Marathon      
Ayele Abshiro male Ethiopia 5000m, 10000m      
Belaynesh Fikadu female Ethiopia 5000m, 10000m      
Benjamin Kiplagat male Uganda 3000mSC      
Berhanu Delale male Ethiopia 5000m, 10000m      
Bianca Razor female Romania 400m      
Bilisuma Shugi male Bahrain 5000m      
Bizunesh Bekele female Ethiopia Marathon      
Bjorn Blommerde male Netherlands Javelin Throw      
Bonsa Dida male Ethiopia 5000m      
Bram Som male Netherlands 800m      
Brillian Chepchirchir female Kenya 1500m, 5000m      
Brimin Kipruto male Kenya 3000mSC      
Cao Shuo male China Triple Jump      
Carlos De Moraes male Brazil 100m, 200m      
Chala Dechase male Ethiopia Marathon      
Charlie Grice male United Kingdom 800m, 1500m      
Chen Qi male China Javelin Throw      
Cherono Koech female Kenya 800m      
Christina Bujin female Romania Triple Jump      
Chuchu Giorgio male Eritrea 800m      
Clint Perret male Australia Road, Marathon      
Cornelia Deiac female Romania Long Jump      
Cosmas Kigen male Kenya Marathon      
Daniel Chaves male Brazil 5000m, 10000m      
Daniel Kosgei male Kenya Marathon      
Daniel Rotich male Uganda 5000m, 10000m      
David Barmasai male Kenya Marathon      
Dejene Regassa male Bahrain 3000mSC, 5000m      
Dereje Tesfaye male Ethiopia Marathon      
Deribe Robe male Ethiopia Marathon      
Deribe Robi male Ethiopia Marathon      
Du Xiaowei female China Javelin Throw      
Edwin Kiplagat male Kenya 800m      
Eliud Kipchoge male Kenya 5000m, 10000m      
Elkana Kibet male Kenya 5000m      
Emebet Anteneh female Ethiopia 5000m, 10000m      
Emmanuel Sasiya male Uganda 800m, 1500m      
Erik Cadée male Netherlands Discus Throw      
Eshetu Wendimu male Ethiopia Marathon      
Etalemahu Kidane female Ethiopia Marathon      
Evans Kiplagat male Kenya Marathon      
Eyerusalem Kuma female Ethiopia Marathon      
Faith Kipyegon female Kenya 1500m      
Faridah Chelanga female Kenya 5000m, 10000m      
Fekru Feyisa male Ethiopia 5000m, 10000m      
Florence Kiplagat female Kenya Marathon      
Francis Kibiwott male Kenya Marathon      
Francis Kosgei male Kenya Marathon      
Frehiwot Goshu female Ethiopia 5000m, 10000m      
Gelete Burka female Ethiopia 5000m      
Genet Getaneh female Ethiopia Marathon      
Genet Yalew female Ethiopia 5000m, 10000m      
Geoffrey Kipsang male Kenya Road      
Geoffrey Kirui male Kenya 10000m      
Geoffrey Rono male Kenya 800m, 1500m      
Getu Feleke male Ethiopia Marathon      
Gezebe Dibaba female Ethiopia 1500m, 5000m      
Gideon Kipketer male Kenya 5000m      
Gilbert Kirui male Kenya 3000mSC      
Gilbert Yegon male Kenya Marathon      
Girmay Yohannes male Eritrea 800m, 1500m      
Gladys Kipkemoi female Kenya 3000mSC      
Gong Lijiao female China Shot Put      
Haile Gebrselassie male Ethiopia Marathon      
Hais Welday male Eritrea 1500m, 5000m      
Helen Clitheroe female United Kingdom 1500m, 3000mSC      
Henry Sugut male Kenya Marathon      
Hillary Kemboi male Kenya Road      
Hyvin Kiyeng female Kenya 3000mSC, 5000m      
Ignisious Gaisah male Ghana Long Jump      
Irene Jelagat female Kenya 1500m      
Irving Saladino male Panama Long Jump      
Jackline Chepngeno female Kenya 3000m, 5000m      
Jacob Araptany male Uganda 3000mSC      
Jefferson Sabino male Brazil Triple Jump      
Jesper van der Wielen male Netherlands 5000m      
Jesse Williams male United States High Jump      
Jhamal Bowen male Panama Long Jump      
Joilson da Silva male Brazil 3000m, 5000m      
Jonathan Maiyo male Kenya Marathon      
Jonathan Silva male Brazil Triple Jump      
Julia Mumbi female Kenya Marathon      
Justine Robbeson female South Africa Javelin Throw      
Kenenisa Bekele male Ethiopia 5000m, 10000m      
Laban Korir male Kenya Marathon      
Lao Yi male China 100m      
Lars Timmerman male Netherlands Javelin Throw      
Laura Weightman female United Kingdom 1500m      
Lehann Fourie male South Africa 110H      
Li Chunhua female China Javelin Throw      
Li Ling female China Pole Vault      
Li Ling female China Shot Put      
Li Yanfeng female China Discus Throw      
Li Yanmei female China Triple Jump      
Li Yanxi male China Triple Jump      
Liu Tingting female China Hammer Throw      
Liu Xiang male China 100mH      
Liu Xiangrong female China Shot Put      
LJ van Zyl male South Africa 400mH      
Lu Huihui female China Javelin Throw      
Lu Minja female China Long Jump      
Lydia Rotich female Kenya 3000mSC      
Ma Xuejun female China Discus Throw      
Marcin Lewandowski male Poland 800m      
Maria Sig Moller female Denmark Marathon      
Marius Ionescu male Romania Road      
Mark Kenneally male Ireland Marathon      
Martyn Bernard male United Kingdom High Jump      
Mary Cullen female Ireland 5000m      
Maryam Jamal female Bahrain 1500m      
Maurren Higa Maggi female Brazil Long Jump, Triple Jump      
Mekonnen Gebremedhin male Ethiopia 1500m      
Mekonnen Yimam male Ethiopia Marathon      
Melissa Boekelman female Netherlands Shot Put, Discus Throw      
Melkam Gisaw female Ethiopia Marathon      
Mercy Chebwogen female Kenya 3000m      
Mercy Chepnogen female Kenya 3000m      
Meselech Melkamu female Ethiopia 5000, 10000m      
Meseret Hailu female Ethiopia Marathon      
Mestewat Tufa female Ethiopia Road      
Michael Mutai male Kenya Road      
Michael Shelley male Australia Road      
Mike van Kruchten male Netherlands 110mH      
Mimi Belete female Bahrain 1500m      
Mirela Lavric female Romania 800m      
Mohamed Ali Mohamed male Somalia Road      
Mosenet Geremew male Ethiopia 5000m, 10000m      
Moses Kibet male Uganda 5000m      
Moses Kurgat male Kenya Road      
Moses Mosop male Kenya Marathon      
Mulugeta Wami male Ethiopia Marathon      
Musa Babo male Ethiopia Marathon      
Nahom Mesfin male Ethiopia 3000mSC      
Nicholas Kiprono male Uganda Road      
Nikki Hamblin female Australia 800m, 1500m      
Patrick van Luijk male Netherlands 100m, 200m      
Paul Biwott male Kenya Marathon      
Pauline Wangui female Kenya Road      
Peter Kibet male Uganda 10000m      
Philemon Rono male Kenya 5000m, 10000m      
Robe Guta female Ethiopia Marathon      
Robert Cheruiyot Kiprono male Kenya Marathon      
Robert Oosthuizen male South Africa Javelin Throw      
Rogério Bispo male Brazil Long Jump      
Roxana Birca female Romania 3000m      
Rutger Smith male Netherlands Discus Throw, Shot Put      
Ruti Aga female Ethiopia 5000m      
Ryan Vail male United States 5000m, 10000m, Road      
Samrawit Mengisteab female Eritrea 3000m, 5000m      
Samsom Gezahai male Eritrea 10000m      
Samuel Tsegay male Eritrea Marathon      
Scott Overall male United Kingdom Marathon      
Shadrack Kiplagat male Kenya Marathon      
Sharona Bakker female Netherlands 100m Hurdles      
Shi Dongpeng male China 100mH      
Shitaye Bedaso female Ethiopia Marathon      
Shitaye Eshete female Bahrain 5000m, 10000m      
Sibusiso Nzima male South Africa Road      
Sifan Hassan female Ethiopia 1500m      
Silas Kitum male Kenya 3000mSC      
Sileshi Sihine male Ethiopia 5000m, 10000m      
Sofia Assefa female Ethiopia 3000mSC      
Soyekwo Kibet male Uganda 5000m      
Stephen Chebogut male Kenya Marathon      
Stephen Kiprotich male Uganda Road      
Stephen Kurui male Kenya Marathon      
Su Bingtian male China 100m      
Su Xiongfeng male China Long Jump      
Sun Taifeng female China Discus Throw      
Sun Yawei female China 100H      
Sunette Viljoen female South Africa Javelin Throw      
Susan Chepkemei female Kenya Marathon      
Susan Kuijken female Netherlands 1500m      
Sylvia Kipyego female Kenya Road      
Tan Jian female China Discus Throw      
Tejitu Daba female Bahrain 5000m      
Teshome Dirirsa male Ethiopia 1500m      
Tessema Abshiro male Ethiopia Marathon      
Tiki Gelana female Ethiopia Marathon      
Tirualem Bekele female Ethiopia Marathon      
Titus Kurgat male Kenya Marathon      
Tsegaye Kebede male Ethiopia Marathon      
Valentine Kipketer female Kenya 5000m      
Victor Lagat male Kenya Marathon      
Vincent Kipruto male Kenya Marathon      
Vincent Yator male Kenya 5000m      
Viola Kibiwot female Kenya 1500m, 5000m      
Wang Wupin female China Long Jump      
William Kiplagat male Kenya Marathon      
Xiang Liu male China 110H      
Xie Limei female China Triple Jump      
Xie Wenjun male China 110mH      
Yabisera Bitew female Ethiopia 3000mSC      
Yami Dadi male Ethiopia Marathon      
Yang Qi female China 400H      
Yang Yansheng male China Pole Vault      
Yenew Alamirew male Ethiopia 1500m, 5000m      
Yenew Tebekew male Ethiopia 1500m      
Yigrem Demelash male Ethiopia 10000m      
Yitayal Atnafu male Ethiopia 3000m, 5000m      
Yu Zhenwei male China Long Jump      
Yvonne Hak female Netherlands 800m      
Zacharia Kiprotich male Uganda 3000mSC      
Zhang Guowei male China High Jump      
Zhang Peimeng male China 100m      
Zhang Wenxiu female China Hammer Throw      
Zhang Xiaoyi male China Long Jump      
Zheng Dongsheng male China 100m, 200m      
Zheng Xingjuan female China High Jump